Gardeja

Nawigacja

 • Święto Edukacji Narodowej

  Dnia 13.10.2017 roku w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei obchodziliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. Akademię, która zgromadziła całą społeczność szkolną, rozpoczął krótki kabaret przygotowany przez uczniów gimnazjum.W krzywym zwierciadle mogliśmy przyjrzeć się lekcjom matematyki, historii, wychowania fizycznego. Uczniowie pokazali również jak przebiegają: apel porządkowy oraz niezwykle długie posiedzenie rady pedagogicznej. Nad stroną merytoryczną i oprawą muzyczną czuwały panie polonistki: Joanna Dubas- Jaworowicz i Joanna Maciaszczyk. Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman podziękował nauczycielom za ich pracę i złożył życzenia. Za osiągnięcia w pracy dyrekcja szkoły wręczyła pracownikom obsługi i nauczycielom nagrody. Zespół wokalny, z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotował krótki występ muzyczny.
  Nauczyciele: Jacek Janicki, Janusz Kowalski wraz z dyrektorem również przygotowali wystąpienie muzyczne. Na zakończenie uczniowie szkoły, wręczyli nauczycielom małe upominki.

  GALERIA

 • Sprzątanie świata

  15 września w Szkole Podstawowej w Gardei odbyła się kolejna, 24. edycja akcji: Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: Nie ma śmieci -  są surowce. Cele tegorocznej akcji to przede wszystkim: dostrzeżenie surowcowego potencjału odpadów,a także aktywizacja ludzi do działania na rzecz środowiska. Uczniowie  pod opieką nauczycieli sprzątali najbliższą okolicę, m.in.: park „Małego Księcia”, teren wokół kościoła, plaże, boisko, pole namiotowe ośrodka „Kamień”. Słoneczna pogoda sprzyjała do aktywnego zadbania o środowisko. Organizatorami akcji były Panie: Beata Radomska, Małgorzata Magrowska – Stępień.

  GALERIA

 • Wakacyjna przygoda Szkolnego koła Caritas

  W dniach od 24 czerwca do 1 lipca 2017 roku nasza młodzież szkolna  wyjechała do ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Wiele na Kaszubach.Ośrodek Beaver znajduje się w malowniczo położonej miejscowości Wiele-Rogalewo nad jeziorem Wielewskim, które posiada I klasę czystości. Do ośrodka przylega ponad 800 m linii brzegowej jeziora, strzeżona plaża i przystań. To idealne miejsce na letni odpoczynek z dala od zgiełku i hałasu. Przejażdżki konne, poligon paintballowy, tor quadowy, park linowy, wielofunkcyjne boiska, kąpieliska i sprzęt do uprawiania sportów wodnych, to tylko część możliwości, jakie czekają obozowiczów .Położenie i niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz klimatyczne przyczyniają się do pełnowartościowego odpoczynku i przeżycia wspaniałej przygody. Uczestnicy obozu byli zadowoleni z pobytu na obozie, wspólnie spędzony razem czas zaprocentował uśmiechem i optymizmem naszych dzieci. Wspólnotowe przeżywanie Mszy świętej, modlitwa i śpiew to walory ducha, które przyświecały nam każdego dnia. Pragniemy serdecznie podziękować ks.Sławomirowi, Panu Wójtowi ,Pani Małgosi Kensickiej-Knyblewskiej ,Pani kierownik GOPSU Bogumile Plewce,  oraz Panu Dyrektorowi i Pani Dyrektor naszej szkoły, wszystkim parafianom, którzy przez swój dar serca pomogli nam spełnić wakacyjne marzenia.

  GALERIA

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

  Dnia 04.09.2017r po słonecznych wakacjach rozpoczęliśmy, już jako Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei nowy rok szkolny 2017/2018. Tradycyjnie dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman powitał uczniów i rodziców. Nauczycielom i ich podopiecznym życzył sukcesów, wytrwałości i powodów do dumy. Wicedyrektor szkoły Pani Sylwia Mazurek przedstawiła wychowawców klas, grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi.

  Chwilą ciszy uczciliśmy wydarzenia z 1 września 1939 roku.

  Początek roku to wyjątkowa chwila dla uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Do naszej szkoły przyjętych zostało 34 pierwszoklasistów, którzy niedługo staną się prawowitymi uczniami.Pod koniec inauguracji nowego roku szkolnego dyrekcja, wręczyła nagrody jubileuszowe nauczycielom oraz pogratulowała uzyskania kolejnych stopni awansu zawodowego. Po uroczystym apelu uczniowie udali się na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

  GALERIA

 • PLAN LEKCJI

 • Zakończenie roku szkolnego

  W dniu 23.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Gardei. Uroczystość była podzielona na dwie części – dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor witając przedstawicieli władz, zaproszonych gości, rodziców oraz całą społeczność uczniowską. Następnie Wójt Gminy Gardeja, Kazimierz Kwiatkowski zabrał głos, kierując słowa do uczniów, rodziców oraz rady pedagogicznej. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez szkolny zespół wokalny prowadzony prze Pana Dyrektora rozpoczęła się część oficjalna, na której Dyrektor Zbigniew Guzman wraz z v-ce Dyrektor, Sylwią Mazurek wręczyli świadectwa oraz nagrody książkowe najlepszym uczniom naszej szkoły. Poza świadectwami i nagrodami książkowymi za bardzo dobre wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia, wręczono rodzicom najlepszych uczniów listy gratulacyjne. W drugiej części uroczystości przeznaczonej dla uczniów Gimnazjum nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego. Ważnym momentem apelu było rozdanie licznych nagród i podziękowań dla absolwentów gimnazjum. Następnie klasy II dziękowały swoim starszym kolegom opuszczającym progi naszej szkoły. Ostatnim punktem pożegnania klas III było wykonanie utworu „Szczęśliwej drogi już czas” zaprezentowanej przez zespół złożony z nauczycieli – pana Dyrektora Zbigniewa Guzmana, pana Jacka Janickiego oraz pana Janusza Kowalskiego. Wzruszającą chwilą było pożegnanie nauczycielki pani, Hanny Mikulskiej, która zakończyła pracę w Zespole Szkół w Gardei. Dyrektor podziękował uczniom, nauczycielom oraz obsłudze za kolejny rok szkolny życząc słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 • Fizyka dla smyka

  We wtorek 20 czerwca po raz drugi w naszej szkole odbył się pokaz fizyczny z cyklu: „Fizyka dla smyka”. Tym razem zajęcia skierowane były do uczniów klas szóstych i I-III gimnazjum.Temat spotkania brzmiał: „Dźwięk i jego tajemnice”. Prowadzący miał do zaprezentowania dzieciom dziesięć eksperymentów związanych z tematem głównym. Zanim jednak uczniowie mogli je zobaczyć, każde z zajęć rozpoczynało krótkie wprowadzenie wyjaśniające samo pojęcie dźwięku. Wszyscy biorący udział w pokazie mogli poznać zasadę działania mikrofonu kierunkowego, czy modulatora dźwięku. Podczas eksperymentów uczniowie dowiedzieli się jak dźwięk rozchodzi się w przestrzeni („Dzwonek w próżni”), jak cząsteczki przenoszą dźwięk („Grające rurki”) oraz jak wzmacniamy dźwięk („Interferencja i rezonans”). Prowadzący wyjaśnił również zjawisko bardzo szybkiego transportu dźwięku na przykładzie krótkofalówek. Na koniec każdego spotkania, uczniowie przy pomocy sonometru dokonywali pomiaru dźwięku.

 • Wycieczka do Białochowa

  22 czerwca klasy Ia i II a uczestniczyły w wycieczce do Białochowa. Dzieci pojechały spotkać się z leśnikami i wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz edukacyjnej ścieżce przyrodniczo – leśnej. Po zajęciach w terenie, podczas których mogły obserwować i słuchać odgłosów lasu dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki, a następnie wzięły udział w zawodach z nagrodami  przeprowadzonych przez leśników. Na koniec przy ognisku  upiekły kiełbaski i wesoło spędziły czas bawiąc się piłkami  na słonecznej polanie.

  Opiekunami podczas wyjazdu były : p. Jolanta Jelińska, p. Beata Matias i p. Joanna Meger.

 • Wycieczka klasy II B sp

  We wtorek 6 czerwca uczniowie klasy IIb szkoły podstawowej pod opieką Pań: Jolanty Kistowskiej i Dominiki Skoczylas odwiedziły Trójmiasto. Pierwszym punktem wycieczki był rejs pirackim statkiem „Dragon” po porcie w Gdyni. Dzieci mogły zwiedzić pokład i zobaczyć komnatę piracką z ukrytym skarbem. Słoneczna pogoda, pozwoliła na podziwianie panoramy portu. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w  oceanarium. Mimo wielu odwiedzających nasze dzieci zdążyły zobaczyć każdy element wystawy oraz kupić pamiątki. Po sycącym obiedzie, przyszedł czas na naukę. W gdańskim  Edu- Parku, uczniowie poznali właściwości kwasku cytrynowego, drożdży i tlenu. Mogli również poczuć się jak prawdziwi chemicy, przeprowadzając kilka doświadczeń. IIb wzięła również udział w wystawie interaktywnej z pięciu dziedzin nauki :  akustyki, mechaniki,  optyki, anatomii i środowiska. Każde ze stanowisk oferowało doświadczenia i zadania, w których każde z dzieci mogło spróbować swoich sił.

 • Bal gimnazjalny klas III

  9 czerwca to data niezwykle ważna dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Dzień balu gimnazjalnego to czas gdy żegnają się powoli z murami naszej szkoły.  O godzinie 17.00 dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystej części oficjalnej : uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.  Następnie nasi gimnazjaliści rozpoczęli swój najważniejszy taniec. Jak co roku uroczystego poloneza wraz z uczniami rozpoczęła dyrekcja szkoły: pan Zbigniew Guzman i pani Sylwia Mazurek. Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą uczniowie przygotowali pod czujnym okiem pań polonistek: Joanny Dubas – Jaworowicz i Joanny Maciaszczyk. Wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć jak z przymrużeniem oka wyglądają m.in. lekcje biologii, wosu, wychowania fizycznego, j. rosyjskiego.Po wzruszających podziękowaniach skierowanych do wychowawców i nauczycieli gimnazjaliści i zaproszeni goście mogli zjeść ciepły posiłek i rozpocząć zabawę, która trwała do godziny 23.00

  GALERIA

   

   

 • Warsztaty rolkowe

  W dniu 4 lipca na orliku szkolnym odbędą się warsztaty nauki jazdy na rolkach wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na godzinę 16.00. do pobrania jest zgoda dla dzieci do lat 18. Warsztaty są bez ograniczeń wiekowych tak że zapraszamy wszystkich chętnych.

  Zgoda_na_udzial_w_Warsztatach_Wrotkarskich

   

 • Konkurs "Wspomnienia o Janie Pawle " pod hasłem List Ojca Świętego do dzieci.

   Uczniowie klas szóstych: P. Najdowska, E.Żur, W. Warsiński, E.Kozioł, W.Maciaszczyk i W.Górka dnia 10 czerwca 2017 r. wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy pt. "Wspomnienia o Janie Pawle II"  pod hasłem "List Ojca Świętego do dzieci" i zajęli I miejsce. Konkurs obejmował wiedzę o Ojcu Świętym i ulubione dyscypliny sportowe Papieża.

  GALERIA

 • Zielona szkoła klasy III C

  Uczniowie kl. IIIC w dniach 7-8.06.2017 r. wybrali się do Rodowa do zielonej szkoły. Wywiezione wrażenia będą niezapomniane. Bardzo dobrze został wykorzystany czas na odpoczynek i rekreację. Zwiedzaliśmy okolice Rodowa, braliśmy udział w konkurencjach sportowych. Nawiązały się przyjaźnie z miejscową młodzieżą.
  GALERIA

 • Gminne Igrzyska Sportowe w piłce koszykowej chłopców

  W dniu 08.06 w sali ZS Gardeja odbył się turniej piłki koszykowej chłopców w ramach Gminnych Igrzysk Sportowych. Do turnieju przystąpiło 5 szkół :SP Czarne Dolne , SP Morawy, SP Trumieje, SP Cygany oraz gospodarz SP Gardeja. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Wszystkie rozegrane spotkania były bardzo zacięte. Klasyfikacja końcowa tunieju przedstawia się następująco:

  Imiejsce SP Gardeja

  II miejsce SP Morawy

  III miejsce SP Trumieje

  IV miejsce SP Czarne Dolne

  V miejsce SP Cygany

  Specjalne podziekowania dla ucznia Patryka  Czarnucha za przeprowadzenie turnieju w roli sędziego. Dziękujemy.

 • Konkurs recytatorski Miłość niejedno ma imię

      Dnia 2.06.2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ . W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych , którzy zaprezentowali utwory polskich poetów różnych epok literackich . Wśród nagrodzonych znaleźli się :

  1 miejsce  JACEK KRYSTOFORSKI 

  2 miejsce MICHAŁ DEPCZYŃSKI

  3 miejsce KALINA PŁACZEK

  O wyjątkowy nastrój podczas konkursu zadbali  p.Janusz Kowalski wraz ze swoim podopiecznym Norbertem Przanowskim , którzy wykonali znane i lubiane utwory muzyczne polskich wykonawców. . Nad organizacją czuwały p.Joanna Maciaszczyk , p. Joanna Dubas -Jaworowicz i p. Małgorzata Magrowska - Stępień .

  GALERIA

 • KARTA ROWEROWA

  KARTA ROWEROWA

  Egzamin teoretyczny na kartę rowerową/ testy/ odbędzie się w czwartek 8. 06. 2017 roku o godz.  12. 40 w sali nr 27.  Dla uczniów, którzy tego dnia nie będą mogli do egzaminu przystąpić, zaplanowano termin dodatkowy na 12. 06. 2017 r. (poniedziałek, godz.11.30).

   

                                                                                                    Jolanta Kistowska

 • ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „LIGA ZADANIOWA”

  Dnia 02.06.2017 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty gminny konkurs matematyczny „Liga zadaniowa”, którego organizatorami byli nauczyciele matematyki: pan Radosław Wowk oraz pani Aneta Walczak. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Zmagania uczestników trwały od października 2016 r. do maja 2017 r. Przez kilka miesięcy uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy próbowali swoich sił w rozwiązywaniu zadań matematycznych i co miesiąc zdobywali punkty.W konkursie, oprócz wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia, liczyła się przede wszystkim systematyczność.  Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z sześciu szkół naszej gminy. Uczestniczką z największą ilością punktów okazała się uczennica naszej szkoły – Wiktoria Maciaszczyk z klasy VIa, która tym samym zdobyła zasłużone pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  A oto lista osób, które zdobyły największą ilość punktów:

  I

  Wiktoria Maciaszczyk

  SP GARDEJA

  I

  2

  Julia Pisarek

  SP CYGANY

  II

  3

  Marta Dybowska

  SP CYGANY

  III

  4

  Maja Lubowiecka

  SP OTŁOWIEC

  IV

  5

  Sylwester Smela

  SP OTŁOWIEC

  V

  6

  Jakub Badaszewski

  SP CYGANY

  wyróżnienie

  7

  Monika Fiszer

  SP CYGANY

  wyróżnienie

  8

  Martyna Nakonieczna

  SP OTŁOWIEC

  wyróżnienie

  9

  Oliwia Kurpiewska

  SP MORAWY

  wyróżnienie

  10

  Emilia Żur

  SP GARDEJA

  wyróżnienie

  11

  Norbert Galas

  SP MORAWY

  wyróżnienie

   

   

 • Festyn rodzinny z okazji dnia dziecka

  Dnia 3 czerwca po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Jak co roku obchody połączone zostały z festynem rodzinnym. Święto rozpoczął krótki apel, podczas którego dyrekcja szkoły powitała wszystkich zgromadzonych, życząc udanej zabawy. Następnie, uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjum prezentowali zabawne piosenki i wiersze dotyczące szkoły. Klasy młodsze - (uczniowie I-III) przygotowały także występ z okazji Dnia Matki i Ojca. Wszystkie dzieci mogły skosztować kiełbasek z grilla oraz przepysznych ciast przygotowanych przez rodziców. Innymi atrakcjami były: loteria fantowa, wystawa pajęczaków, karaoke, malowanie twarzy, pokaz Zumby, gry planszowe dla uczniów gimnazjum. Dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni i oglądały pokaz baniek mydlanych.Nie zabrakło również chętnych do obejrzenia pojazdów policyjnych i wojskowych. Wielką frajdą okazało się bieganie w strumieniach wody i piany - był to prezent od strażaków. Muzyczną oprawę imprezy zapewnił zespół „Produkt” z Kwidzyna. Mogliśmy wysłuchać klasycznych rockowych kawałków zarówno polskich jak i zagranicznych. Nauczyciele naszej szkoły również przygotowali krótki występ muzyczny.Tegoroczną „nowością” okazały się stoiska z tradycyjnymi potrawami i ciekawostkami z krajów Europy. W holu szkoły i na korytarzu obok biblioteki swoje stoiska prezentowały klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Odwiedzający mogli skosztować m.in. potraw francuskich, czeskich, niemieckich, hiszpańskich i oczywiście polskich. Nasz szkolny festyn odwiedził Wójt Gminy Gardeja Pan Kazimierz Kwiatkowski. Ogromną atrakcją tegorocznej imprezy okazała się „Fotobudka”, w której wszyscy uczniowie mogli zrobić sobie zabawne i pamiątkowe zdjęcia. Dzięki słonecznej pogodzie wszystkim dopisywał świetny humor. Podziękowania należą się sponsorom imprezy, która w tym roku mogła oferować tak wiele ciekawych atrakcji, Radzie Rodziców oraz rodzicom uczniów.

  Sponsorzy tegorocznego festynu:
  1. Prezesi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Gardei: Pan Roman Jedzewicz i Pan Wiesław Gawroński.
  2. Grażyna i Zbigniew Cieśla
  3. Edward Cykał
  4. Jarosław Dubas
  5. Piotr Schaefer
  6. Katarzyna Ginter
  7. Bogumiła Plewka
  8. Roman Kwieciński
  9. Alicja Gugała

  GALERIA

 • Podsumowanie Gminnego Konkursu Fotograficznego

  Podsumowanie Gminnego Konkursu Fotograficznego

   „ZABYTKI I MALOWNICZE ZAKĄTKI GMINY GARDEJA”.

  Dnia 29 maja 2017 r. podsumowano Gminny Konkurs Fotograficzny, którego organizatorem była  świetlica szkolna Zespołu Szkół w Gardei.

  Komisja w składzie: Wioletta Zaborska, Jowita Konewka przyznała nagrody następującym  uczniom:
   

  Aleksandra Drańska

  Adrian Andrzejewski

  Aleksandra Partyka

  Karina Katewicz

  Oliwia Jędrzejewska

  Izabela Karpińska

  Michał Depczyński

  Wiktoria Willma

  Michał Willma

 • PODSUMOWANIE GMINNYCH KONKURSÓW

  Uroczyste podsumowanie Gminnych Konkursów pt. " Najładniejsza kartka Wielkanocna" oraz " Zabytki i malownicze zakątki Gminy Gardeja" odbędzie się 8 czerwca 2017 roku o godzinie 11.20 na małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Gardei. Serdecznie zapraszamy nagrodzone osoby wraz z opiekunami. Organizatorzy - Wioletta Zaborska i Jowita Konewka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć