Gardeja

Nawigacja

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W GARDEI MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W MINI PILCE RECZNEJ DZIEWCZĄT!!!

  Dzień 19 marca był świętem sportu w szkole podstawowej w Gardei tego dnia odbył się finał Wojewódzki igrzysk dzieci w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt. Na starcie zawodów stanęło sześć najlepszych szkół województwa pomorskiego wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Były to SP 42 Gdynia, SP92 Gdańsk, SP 3 Słupsk, SP 5 Lębork, SP Nowa Karczma i gospodynie turnieju SP Gardeja. Do naszej szkoły zawitali tez znamienici goście w osobach pana Dariusza Męczykowskiego  Wice -przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, oraz pana Leszka Kwiatkowskiego Prezesa Klubu Lekkoatletycznego Rodło który koordynuje rozgrywki szkolne w powiecie kwidzyńskim Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy, do grupy pierwszej trafiły szkoły z Gardei Gdańska i Słupska w grupie drugiej zagrały  Gdynia, Nowej Karczmy i Lębork. Młode Gardejanki wygrały oba ma swoje spotkania grupowe kolejno z SP 92 Gdańsk 16:10 i ze Słupskiem 16: 11. W grupie drugiej bezkonkurencyjnym okazał się zespół, z Gdyni który wysoko pokonał swoje grupowe rywalki. W wielkim finale a spotkały się więc zespoły z Gdyni i z Gardei.Mecz był bardzo zacięty choć od początku spotkania minimalną przewagę zyskały gospodynie. N a tablicy wyników widniały kolejno wyniki 2:0, 4:2, 5:3.  Do przerwy Gardejanki prowadziły 7:3.
  W drugiej połowie również nie brakowało emocji. Gdynianki początkowo odrobiły straty do stanu 7:5, jednak ambitne zawodniczki z Gardei nie dały sobie wyrwać upragnionego zwycięstwa, kontrolując do końca przebieg spotkania które ostatecznie zakończyło się wynikiem 14:11.
  Jest to dla naszej szkoły olbrzymi sukces, zwłaszcza że województwo pomorskie jest bardzo silne w rywalizacji młodzieżowej żeńskiej piłki ręcznej w Polsce.  W pokonanym polu zostawiliśmy wiele dużych ośrodków piłki ręcznej który brylują na arenie ogólnopolskiej.Nasza mała szkoła okazała się jednak w tym roku najlepsza z czego bardzo się cieszymy. Poprzez zwycięstwo w turnieju wojewódzkim SP Gardeja uzyskała również prawo startu w Ogólnopolskim Finale Igrzysk który odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Głuchołazach. Na zakończenie turnieju puchary i medale wręczył Dyrektor SP Gardeja pan Zbigniew Guzman.

  Wyniki i końcowa klasyfikacja:

  Grupa A                                                                              Grupa B

  Gardeja – Gdańsk            16-11                                    Lębork – Nowa Karczma               1-9

  Słupsk – Gdańsk               8-11                                      Gdynia – Nowa Karczma               16-6

  Gardeja- Słupsk                16-10                                    Lębork – Gdynia                               1-19

  Mecz o 5 miejsce

  Słupsk – Lębork                 17-1

  Mecz o 3 miejsce            

  Nowa Karczma – Gdańsk 7-4

  Mecz o 1 miejsce

   Gardeja – Gdynia            14-11

   

  I miejsce SP Gardeja

  II miejsce SP 42 Gdynia

  III miejsce SP 92 Gdańsk

  IV miejsce SP Nowa Karczma

  V miejsce SP 3 Słupsk

  VI miejsce  SP 5 Lębork

  Skład SP Gardeja: Natalia Palczewska, Karolina Paziewska, Dominika Duszyńska, Roksana Kaszubowska, Oliwia Hatalewicz, Nikola Nalewska, Julia Pipczyńska, Aleksandra Pawelec, Julia Toczak, Julia Karbowska, Julia Michalska, Kasia Pytlarczyk, Sara Szymańska. Trener Jarosław Dubas

 • Półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt

  W dniu 13.03.2018 w Sali sportowej SP Gardeja odbył się półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju po wygraniu swoich eliminacji powiatowych zgłosiły się trzy szkoły, a były to: SP Sztutowo, SP Stare Pole, oraz gospodarz SP Gardeja. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a stawką turnieju był awans do finału wojewódzkiego.  Pierwszy mecz rozegrały ze sobą drużyny ze Sztutowa i Gardei. Nasze zawodniczki nie dały szans swoim rywalkom i wygrały mecz wynikiem 0-24. W drugim meczu nasz zespół spotkał się z drużyną ze Starego Pola, i jak w poprzednim meczu wysoko pokonał przeciwnika 21-5. W ostatnim pojedynku naprzeciw  siebie stanęły zespoły ze Starego Pola i Sztutowa. Pojedynek ten był bardzo zacięty a ostatecznie zwycięzcą okazał się być zespół ze Starego pola wygrywając 11-8. Na zakończenie turnieju rozdano pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  I miejsce SP Gardeja

  II miejsce SP Stare Pole

  III miejsce SP Sztutowo

  Zespół z Gardei będzie reprezentował nasza gminę w finale wojewódzkim który odbędzie się 19.03.218 w Sali SP Gardeja

  Skład drużyny: Natalia Palczewska, Karolina Paziewska, Oliwia Hatalewicz, Julia Tomczak, Dominika Duszyńska, Paulina Justa, Roksana Kaszubowska, Karolina Krzywania, Katarzyna Pytlarczyk, Kornelia Nalewska, Nikola Szymańska, Julia Pipczyńska, Zuzanna Mroczkowska, Nikola Nalewska, Julia Karbowska Aleksandra Pawelec.  Trener Jarosław Dubas

   

 • Zbiórka karmy dla zwierząt

  W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt z kwidzyńskiego „Przytuliska”. W zbiórce brali udział gimnazjaliści i uczniowie ze szkoły podstawowej.

  Zebraliśmy 68kg karmy, a oprócz tego: koce, zabawki i przysmaki. Wszystko to pod koniec lutego uczniowie klas czwartych przekazali pracownikom schroniska.

  Najwięcej karmy przynieśli:

  Nadia Kwiatkowska IVa

  Wiktoria Sosnowska IVb

  Oliwier Grzenkowicz IVb

  Dobrawa Chmielewska IVa

  Patrycja Plewka IVb

  Maja Wardzińska IVb

   

  Po wizycie "na Miłosnej", dzieci w nagrodę zostały zaproszone przez organizatorki zbiórki panie: Wioletę Klepacką, Magdalenę Plewkę i Dominikę Skoczylas na pizzę.

 • Dzień Kobiet

  8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Samorząd Gimnazjum wraz z kółkiem teatralnym przygotował dla społeczności szkolnej krótki występ.  Nie zabrakło anegdotek dotyczących płci pięknej a także krótkiej tanecznej prezentacji w wykonaniu uczniów klas IIA, IIIB, IIIC gimnazjum.

  Występ taneczny w szczególności przypadł do gustu wszystkim zgromadzonym.

 • Pasowanie na czytelnika

  Dnia 7 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Gardei odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I.bGłównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez starsze koleżanki z klasy VII a. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor Zbigniew Guzman ogromnym ołówkiem dokonał pasowania każdego z uczniów. Czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał im o tym uroczystym wydarzeniu.

  Uroczystość przygotowała Pani Wioleta Klepacka
   

 • Fiał Powiatu w MIini Piłce Ręcznej Dziewcząt jest nasz !!!!

  W dniu 27.02.2018 w Sali Szkoły Podstawowej w Gardei odbył się finał powiatu Kwidzyńskiego w mini piłce ręcznej dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział pięć szkół z terenu naszego powiatu, a były to SP2 Kwidzyn, SP Sadlinki, SP2 Prabuty, SPOMS Kwidzyn, oraz gospodynie SP Gardeja. W zawodach tych reprezentowały nas dziewczęta z klas 6 i 5 uczęszczające do klas sportowych w naszej szkole. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor SP w Gardei Pan Zbigniew Guzman. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane a wyniki przedstawiały się następująco:

  SP2 Kwidzyn- SP Gardeja                            5-19

  SP2 Prabuty – SPOMS Kwidzyn                  0-10

  SP Sadlinki – SP2 Kwidzyn                           0-9

  SPOMS Kwidzyn – SP Gardeja                    8-13

  SP 2 Prabuty – SP Sadlinki                           3-6

  SP2 Kwidzyn – SPOMS Kwidzyn                12-20

  SP Sadlinki – SP Gardeja                              3-9

  SP Prabuty – SP 2 Kwidzyn                         3-9

  SP Sadlinki – SPOMS Kwidzyn                   1-18

  SP2 Prabuty – SP Gardeja                           4-6

  Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce SP Gardeja, II miejsce SPOMS Kwidzyn, III miejsce SP2 Kwidzyn, IV miejsce SP Sadlinki, V miejsce SP2 Prabuty. Na zakończenie turnieju Dyrektor szkoły wręczył drużyną zasłużone dyplomy i puchary. Zwycięzca turnieju SP Gardeja będzie reprezentował nasz powiat w dalszych etapach rozgrywek tj. półfinale oraz jeśli wynik będzie dla nas korzystny w finale wojewódzkim. Jest to bardzo duży sukces gdyż jesteśmy małą szkołą i bardzo trudno rywalizuje się nam z drużynami z Kwidzyna. Niewątpliwie na ten sukces ogromny wpływ ma na pewno istnienie w naszej szkole klas sportowych gdzie dziewczęta i chłopcy mogą rozwijać swoje talenty sportowe i nie tylko, komentuje trener naszej drużyny Pan Jarosław Dubas.

  Skład zespołu : Natalia Palczewska, Karolina Paziewska, Oliwia Hatalewicz, Julia Tomczak, Dominika Duszyńska, Paulina Justa, Roksana Kaszubowska, Karolina Krzywania, Katarzyna Pytlarczyk, Kornelia Nalewska, Nikola Szymańska, Julia Pipczyńska, Zuzanna Mroczkowska, Nikola Nalewska, Julia Karbowska.  Trener Jarosław Dubas

 • Wizyta pszczelarza w naszej szkole

  Pszczoła to wyjątek ortograficzny. To także niesamowity owad ,od którego uzależnione jest nasze pożywienie i życie.

  W poniedziałek 26 lutego klasy III a i III b gościły na swoich lekcjach założycieli Fundacji Miodne Życie  w Prabutach oraz pracowników PODR  w Kwidzynie. Dzieci uczestniczyły w szkoleniu na temat życia pszczół. Podczas zajęć poznały zwyczaje małych owadów, akcesoria pszczelarza, zobaczyły żywe pszczoły z królową matką oraz  dowiedziały się jak ważną rolę  dla człowieka, a przede wszystkim  w przyrodzie pełnią zagrożone wyginięciem pszczoły. W czasie zajęć  z płatów wosku pszczelego wykonały świece oraz smakowały przepyszny i zdrowy miód. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom podziękowań  oraz książeczek o życiu pszczół.

  GALERIA

 • Bal karnawałowy klas I-III

   

        W piątek  26 stycznia 2018 roku  odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas    I-III.  Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych  przez rodziców. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki i inne postaci.  W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek.

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla dzieci.

 • Spotkanie z Policjantem

  W czwartek 25 stycznia klasy II a, III a i III b gościły pana policjanta dzielnicowego Piotra Jabłońskiego.  Pan policjant przeprowadził pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie w  czasie ferii zimowych. Przestrzegł również dzieci oraz omówił   zasady właściwego  zachowania  w kontaktach z nieznajomymi. Podczas  pogadanki przypomniane  również zostały zasady bezpiecznego korzystania z internetu i zawierania znajomości przez portale internetowe.  W czasie spotkania uczniowie zostali też zapoznani z tajnikami pracy policjanta dzielnicowego.Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Jabłońskiemu za poświęcony czas oraz zapraszamy i liczymy  na dalszą współpracę.

  Organizatorem spotkania była: p. Jolanta Jelińska

 • Dzień Babci i Dziadka

   

    Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 19 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Gardei  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla  gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy    i  herbaty, a dzieci  wspaniały program artystyczny. 
  Uroczystość rozpoczął  Pan dyrektor Zbigniew Guzman, który serdecznie przywitał przybyłych gości i złożył  życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W udekorowanej sali gimnastycznej dzieci pod kierunkiem  wychowawczyń  przedstawiły  piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, a także przedstawienia związane tematycznie z tymże  świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego,  goście wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego,, Kaprys” kierowanego przez dyrektora szkoły. Występy bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.  Atmosfera tej uroczystości była wspaniała.  Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej placówki.

 • ZWYCIĘTWO JUNIORA GARDEJA W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ W KOSZALINIE

  W dniach 19-21 01 w Koszalinie odbył się Ogólnopolski Turniej Pii Ręcznej w  dziewcząt rocznika 2005

  W rywalizacji udział wzięło 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Dziewczęta Juniora Gardeja (na co dzień uczennice szkoły Podstawowej w Gardei) w grupie zmierzyły się kolejno z MTS Kwidzyn II wygrywając 17:8,z SP 17 Koszalin zwyciężając 19:6 następnie  w pokonanym polu zostawiły Szczypiorniak Gdańsk 14:8 .W ostatnim meczu grupowym wygrały z rówieśniczkami z Kętrzyna 19:10. W półfinale spotkały się z zespołem z naszego powiatu MTS-em Kwidzyn I.  Zawodniczki z Gardei wygrały tę rywalizację 13:8. W finale ponownie przyszło im się zmierzyć z drużyną z Gdańska, która wygrała mecz półfinałowy z zespołem Sambora Tczew. Mecz  był bardzo zacięty, zakończył się remisie. O zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały młode piłkarki ręczne z Gardei.

  Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1.Junior Gardeja

  2.Szczypiorniak Gdańsk

  3.MTS Kwidzyn I

  4.Sambor Tczew

  5.Słupia Słupsk

  6.MTS Kwidzyn II

  7.SP Koszalin nr7

  8.MSPR Junak Włocławek

  9.SP 17 Koszalin

  10. SP 5 Kętrzyn

  Zwycięska drużyna SP Gardeja zagrała w składzie: Natalia Palczewska, Karolina Paziewska, Oliwia Hatalewicz, Julia Tomczak, Dominika Duszyńska, Paulina Justa, Roksana Kaszubowska, Karolina Krzywania, Katarzyna Pytlarczyk, Kornelia Nalewska, Nikola Szymańska. Jarosław Dubas-trener.

  Natomiast młodsze koleżanki z rocznika 2006 rozgrywały swoje mecze systemem każdy z każdym. Zespoły z którymi przyszło nam się mierzyć były to : MTS Kwidzyn I, MTS Kwidzyn II, MSPR Junak Włocławek, SP 54 Koszalin , SP 5 Kętrzyn ,  Bellator Ryjewo, Bukowia Buk.  Wszystkie mecze były bardzo zacięte i kończyły się niewielką różnicą bramek. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły miejsce 7. Przyjechaliśmy zbierać doświadczenie i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

  Klasyfikacja Końcowa:

  1 MTS Kwidzyn, 2. Bukowia Buk, 3. MTS Kwidzyn II,4.  Junak Włocławek, 5. SP 5 Kętrzyn,  6. Bellator Ryjewo, 7. Junior Gardeja, 8. Koszalin

  Skład drużyny: Julia Pipczyńska, Julia Karbowska, Laura Chudek, Nikola Nalewska, Natalia Frymark, Karolina Fecowycz, Julka Milewska, Julia Jędrys. Trener Dariusz Koszyński

 • Wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej

  Warsztaty dla klas III A i B Gimnazjum - 24.01.2018 r- Wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej

  Zaproszony gość- p.Jolanta Bryłka z PPP Kwidzyn.

  Celem warsztatów było zgromadzenie przez uczniów wiedzy z trzech obszarów: o sobie, zawodzie, rynku pracy, ofercie kształcenia po gimnazjum.Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu wykładu panelowego dotyczącego sposobów właściwego przygotowania się do wyboru zawodu i szkoły (uporządkowanie wiedzy o sobie, zawodach, ofercie szkół ponadgimnazjalnych oraz zapotrzebowaniu na rynku pracy). Możliwość rozwiązania testu wstępnych zainteresowań zawodowych wzmocnionego o ćwiczenia porządkujące wiedzę o umiejętnościach, zdolnościach i predyspozycjach zawodowych ze szczególnym akcentem na stan zdrowia. Uzyskali  również informację m.in. o zadaniach i czynnościach doradcy zawodowego, skorzystania z konsultacji indywidualnych, prowadzonych przez doradcę w PPP, działalności Powiatowego Ośrodka Kariery działającego przy PPP w Kwidzynie, poszukiwaniu praktyki, różnicach dotyczących praktycznej nauki zawodu w szkole a u pracodawcy. Ponadto omówiono ścieżki kształcenia, zgodnie podstawą prawną wynikającą z wprowadzonej reformą edukacji.

 • Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny 'W MACIEJKOWYM OGRODZIE'

  11 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego  W MACIEJKOWYM OGRODZIE  . Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział . W tym roku reprezentowali nas Amelia Plitt z kl. Va oraz Adam Frela z kl. VI a . Drużyny z ośmiu szkół powiatu kwidzyńskiego  zmagały się z testem sprawdzającym wiedzę z przyrody i ekologii , a nastepnie musiały wykonać zadania praktyczne , np. rozpoznać organizmy pod mikroskopem . Rywalizacja była zacięta i ostatecznie nasi uczniowie zajęli kolejno VIII I IX miejsce . Otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy . Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  GALERIA

 • Gminny Konkurs Talentów

    14 grudnia 2017 roku w Gimnazjum w Wandowie odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu Talentów . Wśród nagrodzonych w różnych kategoriach znalazły się uczennice naszej szkoły :
   
  • w kategorii Talent Plastyczny nagroda powędrowała do Julii Michalskiej z kl.VI a , natomiast wyróżnienia odebrały : Iga Jaworowicz kl. Vb, Wiktoria Aksan kl. Vb  i Julita Walczak  kl. II C .
  • w kategorii Talent Literacki nagrodę otrzymała Karolina Krzywania z kl. VI a , wyróżnienia zaś zostały wręczone : Zofii Fragel  kl. IV a , Darii Wnuk  kl. VII a i Klaudii Kohnert kl. III C 
  Uczennice odebrały nagrody rzeczowe oraz słodkości z rąk wójta Gminy Gardeja p. Kazimierza Kwiatkowskiego oraz dyrektora Biblioteki Gminnej p. Norberta Cesarza. Laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
   
 • Gardejski finał WOŚP zakończony sukcesem

  Dziesięciu wolontariuszy od wczesnych godzin porannych kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie straszny był im mróz, który w tym roku wyjątkowo dawał się im we znaki. Wolontariuszki z naszej szkoły Anna Szymańska, Weronika Kołodziej, Marysia Kugler, Łukasz Żurawski, Sylwia Kowalewska, Justa Sandra,Oliwia Sobianek, Ada Raczkowska, Natalia Palczewska oraz  Zuzanna Stępień zbierały datki  do puszek, i udało się im nazbierać 3650 zł. Największą kwotę zebrała wolontariuszka Zuzanna Stępień. W jej puszce było aż 825 zł. Mimo tych pogodowych przeciwności kolejny gardejski finał okazał się sukcesem. Szkoła Podstawowa w Gardei praktycznie od początku uczestniczy w kolejnych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od jedenastu lat osobą, która dba oto, aby ten finał był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach jest Małgorzata Magrowska..-Trudno mi jest w tej chwili policzyć, który to już mój finał WOŚP. Zaczynałam przed kilkunastu latach jeszcze w szkole w Trumiejach. Bez grona pomocnych osób w tym dużej grupy rodziców, dyrekcji , nauczycieli i pracowników oraz uczniów  szkoły  nasza impreza nie byłaby tak udana. Są tacy darczyńcy, którzy regularnie przekazują na rzecz orkiestrowej aukcji najróżniejsze rzeczy. Szczególne słowa podziękowania chcę skierować do trzech pań: Anety Szymaniak, Marceliny Cichy i Bożeny Rybus. Pierwsza z pań zawsze na naszą aukcję przekazuje srebrną biżuterię. Druga pani, Marcelina Cichy na każdy finał piecze w domu tort, który później jest licytowany. Bożena Rybus wspiera naszą orkiestrę słodkościami  – informuje Małgorzata Magrowska. Podczas tegorocznego 26 gardejskiego finału WOŚP, każdy kto przyszedł do szkoły mógł liczyć na miłe spędzenie wolnego czasu i przy okazji mógł wesprzeć nawet niewielkim datkiem konto orkiestry. Miłośnikom rockowej muzyki wykonywanej na żywo zaprezentował się kwidzyński zespół „Time Light”. Kolejnym muzycznym występem była prezentacja muzyczna szkolnego zespołu „KAPRYS” pod kierownictwem Dyrektora szkoły  Pana Zbigniewa Guzmana. Prawdziwą furorę wśród publiczności wywołał występ dwójki tancerzy: Mary Jagielskiej i Karola Wielogórskiego. Warto wspomnieć, że Marta Jagielska to była absolwenta Gimnazjum w Gardei. Tancerze zaprezentowali się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Działała również prowadzona przez nauczycieli kawiarenka gdzie można było zjeść pyszne ciasto oraz napić się gorącej kawy oraz herbaty, natomiast panie z kuchni serwowały na gorąco  kiełbaski i bigos Najmłodszych uczestników gardejskiego grania zabawiały animatorki z gdańskiej „Kinderplanety”. Z ich pomocą można było sobie pomalować twarze oraz nauczyć się wykonywać postacie zwierząt z baloników. Dla miłośników domowych wypieków przez cały czas była czynna kawiarenka pod serduszkiem. Nie mogło zabraknąć aukcji najróżniejszych gadżetów. Trzy koszulki z logo orkiestry zostały sprzedane za 450 zł. Orkiestrowa torba na zakupy znalazła swojego nabywcę za 100 zł. Za taką samą kwotę został wylicytowany ozdobny wielkoorkiestrowy magnes na lodówkę. Ogółem, podczas licytacji zebrano 1750 zł. Rekordem zakończyła się także zbiórka prowadzona przez wolontariuszy. Łącznie, w tym roku podczas 26 finału WOŚP zebrano 6,5 tys. zł.

   

  GALERIA

 • WYNIKI III OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE PLASTYCZNEGO "CZŁOWIEKIEM JESTEM; NIC CO LUDZKIE NIE JEST MI OBCE

   

  LAUREACI III OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE PLASTYCZNEGO

   „CZŁOWIEKIEM JESTEM; NIC CO LUDZKIE NIE JEST MI OBCE”

   

  PODSUMOWANIE KONKURSU I WRĘCZENIE NAGRÓD NASTĄPI W MIESIĄCU MARCU

   

  GALERIA

   

  L.P.

  IMIĘ I NAZWISKO

  SZKOŁA

  WOJEWÓDZTWO

  WIEK

  OPIEKUN

  KAT. SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV - VI

  NAGRODY GŁÓWNE

  1

  Alicja Dankowska

  SP 2 Prabuty

  pomorskie

  10 lat

  Lidia Kurowska

  2

  Anna Anzel

  SP 89 Gdańsk

  pomorskie

  10 lat

  Hanna Dzieciniak

  3

  Julia Przybyłek

  SP 3 Czerwionka Leszczyny

  śląskie

  10 lat

  Beata Pietrek

  4

  Mikołaj Wasilewski

  SP Zieleń

  kujawsko-pomorskie

  10 lat

  Jolanta Górecka

  5

  Robert Szmigiel

  SP 46 Gdańsk

  pomorskie

  10 lat

  Krystyna Drewing

  6

  Agata Rumińska

  SP 46 Gdańsk

  pomorskie

  12 Lat

  Krystyna Drewing

  WYRÓŻNIENIA

  1

  Natalia Wieczorek

  ZSPiP Czechy

  łódzkie

  11 lat

  Barbara Chmiałkowska

  2

  Mariusz Czeszejko - Sochacki

  SP Korzeniewo

  pomorskie

  10 lat

  Anna Świderska

  3

  Filip Jędrzejewski

  SP Nebrowo Wielkie

  pomorskie

  8 lat

  Marzena Pomianowska

  4

  Amelia Jaroszewska

  SP Obrzynowo

  pomorskie

  11 lat

  Ewelina Zakrzewska

  5

  Franciszek Maruszak

  SP 46 Gdańsk

  pomorskie

  10 lat

  Krystyna Drewing

  6

  Wiktoria Aksan

  GOK Gardeja

  pomorskie

  11 lat

  Piotr Schaefer

  7

  Iga Jaworowicz

  GOK Gardeja

  pomorskie

  11 lat

  Piotr Schaefer

  8

  Patrycja Balawajder

  SP Myśliwiec

  kujawsko-pomorskie

  11 lat

  Jolanta Górecka

  9

  Weronika Falkowska

  SP Straszewo

  pomorskie

  12 lat

  Aleksandra Lasecka

  10

  Jakub Gorczyca

  SSP Kwidzyn

  pomorskie

  10 lat

  Katarzyna Ślusarska

  KAT. KLASY VII i  II-III GIMNAZJUM

  NAGRODY GŁÓWNE

  1

  Wiktoria Szumalska

  SP Korzeniewo

  pomorskie

  13 lat

  Anna Świderska

  2

  Julita Walczak

  SP Gardeja

  pomorskie

  14 lat

  Piotr Schaefer

  3

  Łukasz Bomba

  ZSPiP Czechy

  łódzkie

  13 lat

  Barbara Chmiałkowksa

  4

  Marta Jakiel

  SP 89 Gdańsk

  pomorskie

  13 lat

  Hanna Dzieciniak

  5

  Daria Kaczmarska

  SP Gardeja

  pomorskie

  14 lat

  Piotr Schaefer

  6

  Aleksandra Milewska

  SP 5 Kwuidzyn

  pomorskie

  15 lat

  Elżbieta Leśniewska

  WYRÓŻNIENIA

  1

  Klaudia Plaszczyk

  POPP rzy SP Palowice

  śląskie

  13 lat

  Beata Pietrek

  2

  Patrycja Mrugalska

  SP 89 Gdańsk

  pomorskie

  13 lat

  Hanna Dzieciniak

  3

  Julia Krzemień

  SP Zieleń

  kujawsko-pomorskie

  15 lat

  Jolanta Górecka

  4

  Karolina Młot

  SP 5 Kwuidzyn

  pomorskie

  14 lat

  Elżbieta Leśniewska

  5

  Kalina Maliczenko

  SP 2 Kwidzyn

  pomorskie

  13 lat

  Ewa Święcka

  6

  Oliwia Kozioł

  SP Gardeja

  pomorskie

  13 lat

  Piotr Schaefer

  7

  Patrycja Najdowska

  SP Gardeja

  pomorskie

  13 lat

  Piotr Schaefer

  GARDEJA 2017/2018

 • Zbiórka korków

      Nasza szkoła wzięła udział w zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz p. Tomasza Krawczyka z Kwidzyna . Uzbieraliśmy 530 kg. Ogromnie się cieszymy , że mogliśmy pomóc . Samorząd Szkolny dziękuje wszystkim uczniom , którzy włączyli się do akcji  :)

 • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przystrajania mieszkań , domów oraz wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. 06 grudnia klasy  II a i III a uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Podczas wyjazdu pod okiem przewodników dzieci zwiedziły fabrykę, poznały proces technologiczny produkcji bombek oraz uczestniczyły w zajęciach warsztatowych  własnoręcznego zdobienia bombek, które pięknie zapakowane w kartoniki zabrały do domu. Wielką atrakcją była możliwość obejrzenia wszystkich działów ręcznego tworzenia ozdób oraz  prezenty w postaci ręcznie malowanej bombki z imieniem dziecka. Po zajęciach wszystkie dzieci miały możliwość zrobienia zakupów w sklepie firmowym. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

  Opiekunami wycieczki były: p. Jolanta Jelińska, p. Beata Matias, p. Joanna Meger.

  GALERIA

 • Rodakom na kresach

  Rodakom na kresach - Obrazek 1

 • Jasełka i wigilie klasowe

  Piątek, 22 grudnia to w naszej szkole dzień pełen świątecznej aury i atmosfery. Uczniowie wraz
  z wychowawcami spotkali się jak co roku na wigiliach klasowych. Oprócz jedzenia i prezentów było też wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.
  Zanim jednak rozpoczęły się klasowe wigilie na sali gimnastycznej odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, a następnie gimnazjum.

  Dzieci pod okiem pani Krystyny Kasprzyk przygotowały wspaniały występ. W tym roku zaprezentowali się uczniowie klas trzecich. Mogliśmy również wysłuchać kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego. Poza nauczycielami i uczniami gościliśmy tez licznie przybyłych rodziców, którzy z zainteresowaniem oglądali występ swoich dzieci.

  Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klasy VIIb swój występ przygotowali pod okiem pana Adama Serafinowicza. O oprawę muzyczną tego wystąpienia również zadbał szkolny zespół wokalny prowadzony przez dyrektora szkoły pana Zbigniewa Guzmana. Mogliśmy w wykonaniu uczniów usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy.

  Przed rozejściem się do domów dyrektor życzył wszystkim radosnych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

  Przed godziną czternastą dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi wraz z zaproszonymi gośćmi m.in. wójtem panem Kazimierzem Kwiatkowskim oraz przewodniczącą rady rodziców panią Katarzyną Ginter zasiedli do wspólnej wigilii.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć