Nawigacja

Program SKS

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Wtorek 22.01.2019

Kalendarz

Mapa

Statistics

liczba odwiedzin: 280434
 • Wystawa poplenerowa - Rogóźno Zamek 2018

  13 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gardei odbyła się kolejna wystawa poplenerowa uczestników warsztatów plastycznych działających przy GOK. Czternastu młodych adeptów sztuki malarskiej są uczniami naszej szkoły. Na wystawie zostało zaprezentowanych 30 prac malarskich powstałych pod kierunkiem pana Piotra Schaefera, oraz jedna wspólna praca wykonana techniką kropkową pod kierunkiem pana Jana Marciniaka – adiunkta Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Inspiracją do namalowania tej pracy była twórczość rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Każdy z uczestników miał za zadanie przedstawienie symbolu czy też zwierzęcia charakterystycznego dla tego kontynentu.

 • Unihokej w naszej szkole

  Chłopcy  ze szkoły podstawowej w Gardei zdobyli brązowe medale Mistrzostw województwa pomorskiego w unihokeju w XX finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zanim jednak dotarli do finału musieli walczyć w eliminacjach gminnych, powiatowych oraz w wojewódzkim półfinale. W eliminacjach gminnych po raz pierwszy od powstania gimnazjów wzięło udział więcej szkól niż tylko  Gimnazjum w Wandowie ponieważ w tej kategorii mogły grać poza ostatnim rocznikiem gimnazjum, uczniowie klas  8 i 7. Tak więc na zawody gminne stawiły się reprezentacje 5 szkół. Po rozegraniu wszystkich pojedynków awans do finału powiatu uzyskały reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Gardei  oraz Gimnazjum w Wandowie. Awans uzyskały dwie drużyny  ze względu na to, ze w poprzednim roku szkolnym chłopcy z Gardei byli mistrzami powiatu. W finale powiatu kwidzyńskiego  brały udział reprezentacje 5  szkół, które rozegrały mecze systemem " każdy z każdym". Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że zwycięzcami zostali  chłopcy z Gardei i to oni będą reprezentować powiat kwidzyński w półfinale  województwa. Turniej półfinałowy odbył się  w  Prabutach a spotkały się w nim poza chłopcami z Gardei , SMS Malbork - zwycięzcy powiatu  malborskiego, SP w Nowym Dworze Gdańskim - zwycięzcy  powiatu  nowodworskiego oraz SP Mikołajki Pomorskie - zwycięzcy powiatu  sztumskiego. W pierwszym meczu zawodnicy z Gardei  spotkali sie ze swoimi rówieśnikami z Malborka, który wygrali 1-0. W kolejnym,  spotkali sie z chłopcami z Mikołajek Po

 • Warsztaty profilaktyczne

  W dniu 07.12.2018 w Szkole Podstawowej w Gardei odbyły się warsztaty profilaktyczno-wychowawcze "Uzależnieniom- Nie!. Zostały przeprowadzone przez  Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe Genesis z Krakowa. Poszczególne klasy zostały zapoznane z istotą uzależnień i ich zgubnymi skutkami dla człowieka oraz ćwiczyły umiejętność skutecznego, asertywnego  odmawiania. Warsztaty zostały sfinansowane przez GKRPA w Gardei na prośbę pedagoga i Dyrekcji Szkoły.

 • Dyskoteka andrzejkowa

  29 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Szkolny przygotował moc atrakcji: lanie wosku przez klucz, ustawianie butów, przekłuwanie serduszek, na których widniały imiona przyszłych mężów, żon, przyjaciół. Wróżki czytały z dłoni i czarodziejskiej kuli.

  Każdy z nauczycieli i uczniów losował wróżbę ,,zamkniętą” w cukierku.

  Wszystkim dopisywały świetne humory. Po szaleństwach dyskotekowych rytmów i zabawach andrzejkowych, zmęczeni, ale szczęśliwi  wróciliśmydo domów.

 • Konkurs recytatorski: "Dla Niepodległej"

  W czwartek  29 listopada z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski: „Dla Niepodległej”. Przebiegał on w dwóch  kategoriach: uczniów klas IV– VI szkoły podstawowej oraz starszych -  klas VII-VIII  i gimnazjum. Uczestnicy przygotowali utwory o tematyce patriotycznej. Poziom występów był bardzo wysoki. Jury w składzie: dyrektor szkoły Zbigniew Guzman oraz panie: Kamila Kawska i Dominika Skoczylas miało nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzców.

 • Dzień Pluszowego Misia

  W poniedziałek 26 listopada uczniowie klas I-III szkoły podstawowej świętowały Dzień Pluszowego Misia. Są to jedyne z zabawek, które doczekały się swojego międzynarodowego święta, obchodzonego w Polsce od 2002 roku. Od samego rana mogliśmy zatem widzieć na korytarzach szkolnych dzieci przechadzające się ze swoimi ulubionymi pluszakami. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło piosenek, zagadek oraz gier i zabaw. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

   

  Organizatorką wydarzenia była p. Jolanta Kistowska

 • Spotkanie z Andrzejem Sową

  14 listopada naszą szkolę SP w Gardei odwiedził Andrzej Sowa Świadectwem swojego życia uświadomił nam, że dzięki Bożej pomocy można wyjść nawet z najgorszego bagna

   

  Andrzej Sowa, były rockmen, przez 11 lat uzależniony od narkotyków i alkoholu. W uderzająco szczerej książce „Ocalony” opowiada o piekle przez które przeszedł. To historia pozbawiona zbędnego patosu. Jej szczerość często szokuje, czasami wzrusza, przede wszystkim jednak uzmysławia, czym jest narkomania.

  Czasy szkolne to też pierwsze doświadczenie z subkulturą punkową i narkotykami, które stają się równią pochyłą. Nastoletni bohater jest świadkiem samobójstwa koleżanki, która pod wpływem halucynogenów wyskoczyła z okna. Sam również coraz bardziej uzależnia się od twardych narkotyków. To  również czas fascynacji muzyką – zespół Andrzeja Sowy, Maria Nefeli, w 1990 roku wygrywa festiwal w Jarocinie. Przed muzykami roztacza się wizja kariery, jednak uzależnienie bohatera szybko ją przerywa. Świetnie zapowiadający się rockman stacza się na samo dno. Bez domu, rodziny, jego życie ogranicza się do zdobycia pieniędzy na towar. Dziś Andrzej Sowa, szczęśliwy mąż i ojciec, prowadzi programy profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, a także głosi świadectwo swojego nawrócenia. Teraz przyszedł czas, abym podzielił się swoją historią, by pokazać innym, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a cuda się zdarzają.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć