Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Sobota 21.10.2017

Kalendarz

Mapa

Statistics

liczba odwiedzin: 151938
 • Dnia 13.10.2017 roku w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei obchodziliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. Akademię, która zgromadziła całą społeczność szkolną, rozpoczął krótki kabaret przygotowany przez uczniów gimnazjum.W krzywym zwierciadle mogliśmy przyjrzeć się lekcjom matematyki, historii, wychowania fizycznego. Uczniowie pokazali również jak przebiegają: apel porządkowy oraz niezwykle długie posiedzenie rady pedagogicznej. Nad stroną merytoryczną i oprawą muzyczną czuwały panie polonistki: Joanna Dubas- Jaworowicz i Joanna Maciaszczyk. Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman podziękował nauczycielom za ich pracę i złożył życzenia. Za osiągnięcia w pracy dyrekcja szkoły wręczyła pracownikom obsługi i nauczycielom nagrody. Zespół wokalny, z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotował krótki występ muzyczny.
  Nauczyciele: Jacek Janicki, Janusz Kowalski wraz z dyrektorem również przygotowali wystąpienie muzyczne. Na zakończenie uczniowie szkoły, wręczyli nauczycielom małe upominki.

 • 15 września w Szkole Podstawowej w Gardei odbyła się kolejna, 24. edycja akcji: Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: Nie ma śmieci -  są surowce. Cele tegorocznej akcji to przede wszystkim: dostrzeżenie surowcowego potencjału odpadów,a także aktywizacja ludzi do działania na rzecz środowiska. Uczniowie  pod opieką nauczycieli sprzątali najbliższą okolicę, m.in.: park „Małego Księcia”, teren wokół kościoła, plaże, boisko, pole namiotowe ośrodka „Kamień”. Słoneczna pogoda sprzyjała do aktywnego zadbania o środowisko. Organizatorami akcji były Panie: Beata Radomska, Małgorzata Magrowska – Stępień.

 • W dniach od 24 czerwca do 1 lipca 2017 roku nasza młodzież szkolna  wyjechała do ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Wiele na Kaszubach.Ośrodek Beaver znajduje się w malowniczo położonej miejscowości Wiele-Rogalewo nad jeziorem Wielewskim, które posiada I klasę czystości. Do ośrodka przylega ponad 800 m linii brzegowej jeziora, strzeżona plaża i przystań. To idealne miejsce na letni odpoczynek z dala od zgiełku i hałasu. Przejażdżki konne, poligon paintballowy, tor quadowy, park linowy, wielofunkcyjne boiska, kąpieliska i sprzęt do uprawiania sportów wodnych, to tylko część możliwości, jakie czekają obozowiczów .Położenie i niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz klimatyczne przyczyniają się do pełnowartościowego odpoczynku i przeżycia wspaniałej przygody. Uczestnicy obozu byli zadowoleni z pobytu na obozie, wspólnie spędzony razem czas zaprocentował uśmiechem i optymizmem naszych dzieci. Wspólnotowe przeżywanie Mszy świętej, modlitwa i śpiew to walory ducha, które przyświecały nam każdego dnia. Pragniemy serdecznie podziękować ks.Sławomirowi, Panu Wójtowi ,Pani Małgosi Kensickiej-Knyblewskiej ,Pani kierownik GOPSU Bogumile Plewce,  oraz Panu Dyrektorowi i Pani Dyrektor naszej szkoły, wszystkim parafianom, którzy przez swój dar serca pomogli nam spełnić wakacyjne marzenia.

 • Dnia 04.09.2017r po słonecznych wakacjach rozpoczęliśmy, już jako Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei nowy rok szkolny 2017/2018. Tradycyjnie dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman powitał uczniów i rodziców. Nauczycielom i ich podopiecznym życzył sukcesów, wytrwałości i powodów do dumy. Wicedyrektor szkoły Pani Sylwia Mazurek przedstawiła wychowawców klas, grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi.

 • W dniu 23.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Gardei. Uroczystość była podzielona na dwie części – dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor witając przedstawicieli władz, zaproszonych gości, rodziców oraz całą społeczność uczniowską. Następnie Wójt Gminy Gardeja, Kazimierz Kwiatkowski zabrał głos, kierując słowa do uczniów, rodziców oraz rady pedagogicznej. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez szkolny zespół wokalny prowadzony prze Pana Dyrektora rozpoczęła się część oficjalna, na której Dyrektor Zbigniew Guzman wraz z v-ce Dyrektor, Sylwią Mazurek wręczyli świadectwa oraz nagrody książkowe najlepszym uczniom naszej szkoły. Poza świadectwami i nagrodami książkowymi za bardzo dobre wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia, wręczono rodzicom najlepszych uczniów listy gratulacyjne. W drugiej części uroczystości przeznaczonej dla uczniów Gimnazjum nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego. Ważnym momentem apelu było rozdanie licznych nagród i podziękowań dla absolwentów gimnazjum. Następnie klasy II dziękowały swoim starszym kolegom opuszczającym progi naszej szkoły. Ostatnim punktem pożegnania klas III było wykonanie utworu „Szczęśliwej drogi już czas” zaprezentowanej przez zespół złożony z nauczycieli – pana Dyrektora Zbigniewa Guzmana, pana Jacka Janickiego oraz pana Janusza Kowalskiego. Wzruszającą chwilą było pożegnanie nauczycielki pani, Hanny Mikulskiej, która zakończyła pracę w Zespole Szkół w Gardei. Dyrektor podziękował uczniom, nauczycielom oraz obsłudze za kolejny rok szkolny życząc słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 • We wtorek 20 czerwca po raz drugi w naszej szkole odbył się pokaz fizyczny z cyklu: „Fizyka dla smyka”. Tym razem zajęcia skierowane były do uczniów klas szóstych i I-III gimnazjum.Temat spotkania brzmiał: „Dźwięk i jego tajemnice”. Prowadzący miał do zaprezentowania dzieciom dziesięć eksperymentów związanych z tematem głównym. Zanim jednak uczniowie mogli je zobaczyć, każde z zajęć rozpoczynało krótkie wprowadzenie wyjaśniające samo pojęcie dźwięku. Wszyscy biorący udział w pokazie mogli poznać zasadę działania mikrofonu kierunkowego, czy modulatora dźwięku. Podczas eksperymentów uczniowie dowiedzieli się jak dźwięk rozchodzi się w przestrzeni („Dzwonek w próżni”), jak cząsteczki przenoszą dźwięk („Grające rurki”) oraz jak wzmacniamy dźwięk („Interferencja i rezonans”). Prowadzący wyjaśnił również zjawisko bardzo szybkiego transportu dźwięku na przykładzie krótkofalówek. Na koniec każdego spotkania, uczniowie przy pomocy sonometru dokonywali pomiaru dźwięku.

 • 22 czerwca klasy Ia i II a uczestniczyły w wycieczce do Białochowa. Dzieci pojechały spotkać się z leśnikami i wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz edukacyjnej ścieżce przyrodniczo – leśnej. Po zajęciach w terenie, podczas których mogły obserwować i słuchać odgłosów lasu dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki, a następnie wzięły udział w zawodach z nagrodami  przeprowadzonych przez leśników. Na koniec przy ognisku  upiekły kiełbaski i wesoło spędziły czas bawiąc się piłkami  na słonecznej polanie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć