Program SKS

Środa 17.10.2018

Statistics

• Stadion Młodych-Caritas Gardeja w Warszawie

Nawet, jeśli pomimo zżerającej Cię ciekawości wciąż się wahasz, to pozwól, żeby On sam pokazał Ci, jaki Jest. Stadion Młodych jest przede wszystkim dla tych, którzy jeszcze Go nie spotkali i chcą doświadczyć Jego niezwykłej Mocy, która wymiata!

Nieważne, jakie popełniłeś błędy! On zawsze, z tą samą czułą miłością w oczach na Ciebie czeka. Dlatego przyjdź do Niego! On jest super, Ty też - na pewno się dogadacie!

On chce, aby spotykało Cię jak najwięcej niezwykłych zdarzeń, żebyś poznawał fantastycznych ludzi.

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 roku w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei obchodziliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości zgromadziła się społeczność uczniowska, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani pracownicy szkoły, Wójt Gminy Gardeja Pan Kazimierz Kwiatkowski, pani Małgorzata Kensicka – Knyblewska – Kierownik Referatu do spraw Oświaty, przewodnicząca Rady Rodziców pani  Katarzyna Ginter, a także inni zaproszeni goście. Po okolicznościowych przemówieniach, podziękowaniach za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci
    oraz życzeniach dalszych sukcesów w pracy - dla wszystkich nauczycieli, dyrekcja szkoły wręczyła nagrody pracownikom obsługi i  nauczycielom. Nagrody przyznał również Wójt Gminy Gardeja – dla pani wicedyrektor Sylwii Mazurek i pana Jarosława Dubasa.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta międzynarodowa akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. Tegorocznemu świętu przyświecało hasło: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają. Patrole egzaminacyjne w składzie: Maja Duszyńska, Natalia Kuca, Bartosz Kowalewski, Magdalena Górka oraz asystenci: Dominika Sabiszewska i Daria Kaczmarska sprawdzały „tabliczkową wiedzę” podczas krótkiego egzaminu. Przepytani zostali wszyscy chętni – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat: „Eksperta Tabliczki Mnożenia” . Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018 upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji. Miejmy nadzieję, że to święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

• Sprzątanie świata

21 września w Szkole Podstawowej w Gardei odbyła się kolejna, 25 edycja akcji: Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej. Cel tej jubileuszowej akcji, to wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie  pod opieką nauczycieli sprzątali najbliższą okolicę, m.in.: park „Małego Księcia”, teren wokół Ośrodka Zdrowia, plaże, boisko, pole namiotowe ośrodka „Kamień”. Słoneczna letnia aura sprzyjała do aktywnego zadbania o środowisko. Organizatorką akcji była Pani: Beata Radomska.

• Informacja dla rodziców

W związku z niepokojącymi informacjami napływającymi do szkoły o  możliwości niewłaściwego korzystania  przez uczniów z Internetu, portali społecznościowych i ewentualnych zagrożeń w tym zakresie podjęto  ponownie stosowne  działania profilaktyczno-wychowawcze w szkole. W klasach szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzono tematyczne lekcje wychowawcze z udziałem pedagoga i psychologa szkolnego. Ponadto odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców w dniu 17.09.2018 r w ramach wywiadówki ogólnoszkolnej. Dla wzmocnienia oddziaływań pedagog szkolny przygotował materiały informacyjne dla uczniów i rodziców, które przekazujemy przez szkolna stronę internetowa. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się i przeprowadzenie stosownych rozmów wychowawczych w domu.  Współpraca z rodzicami jest bowiem  nieodzownym procesem realizacji działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły.

• Narodowe Czytanie 2018

W piątek 14 września w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po raz kolejny
    w naszej szkole odbyła się akcja „Narodowe Czytanie”, której głównym celem jest promocja czytelnictwa. W tym roku sięgnęliśmy po utwór „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Społeczność szkolna zebrała się na małej sali gimnastycznej, gdzie najpierw uczniowie gimnazjum przybliżyli obecnym sylwetkę polskiego pisarza, wraz z jego największymi dziełami.

Kolejnym, a zarazem najważniejszym punktem „spotkania z literaturą” było głośne czytanie „Przedwiośnia”. Dyrekcja szkoły: dyrektor Zbigniew Guzman i wicedyrektor Sylwia Mazurek jako pierwsi przybliżyli fragmenty utworu. Następnie odczytali je uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

• WITAJ SZKOŁO

W dniu 3 września w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystym apelu Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman przywitał wszystkich uczniów – w szczególności pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką w szkole, nauczycieli oraz rodziców.
    Życzenia wszelkiej pomyślności w nowym  roku złożyła  przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Ginter. Następnie dyrektor wręczył sześciu nauczycielom nagrody jubileuszowe
    za wieloletnią pracę w szkole, a także złożył gratulację Pani Jowicie Konewce za uzyskanie wyższego stopnia awansu zawodowego.
    Wicedyrektor Pani Sylwia Mazurek zapoznała uczniów z przydziałami do klas oraz z wychowawcami i nauczycielami naszej szkoły. Minutą ciszy została uczczona pamięć  żołnierzy poległych za naszą ojczyznę w czasie II Wojny Światowej.
    Rok szkolny 2018/2019 jest rokiem szczególnym, ponieważ ostatni raz  w murach szkoły uczą się gimnazjaliści. Powstały również klasy ósme. Obydwa te roczniki pisać będą egzaminy końcowe.
    Po zakończeniu apelu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.